Uroda.com / Artykuły / Operacje Plastyczne Made in Thailand

Artykuły

Operacje Plastyczne Made in Thailand

2010-01-05


Operacje plastyczne made in Thailand

Operacje plastyczne są coraz bardziej popularne na całym świecie. Popularne też są wyjazdy do innych krajów, gdzie takie operacje można wykonać taniej niż u siebie. Polki i Polacy często udają się na Ukrainę lub Słowację. Ja postanowiłam sprawdzić jak się sprawy maja nieco dalej, bo w Tajlandii. Tam wykonałam jakiś czas temu makijaż permanentny, z którego byłam bardzo zadowolona, tam też spotkałam 17-letnie Niemki, które przyjechały specjalnie, aby powiększyć sobie piersi.

Joanna

Autor:

Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Jak się sprawy mają w Tajlandii ?

Weszłam na stronę internetową gdzie znalazłam formularz do wypełnienia, a tam rubryki adres e-mail, wiek oraz co chciałabym zoperować. Wpisałam, że chcę poddać się zabiegowi liposukcji, powiększania piersi, botoxu oraz zrobić sobie kolagenowe usta. Spytałam o koszt takich zabiegów, czas oczekiwania na termin operacji oraz czy będę mogła poddać się tym wszystkim procedurom medycznym za jednym razem i jaki będzie czas rekonwalescencji. W odpowiedzi na to zapytanie przesłano mi kolejny formularz z pytaniami o ogólny stan medyczny mojej osoby-czy palę papierosy, piję alkohol, cierpię na nadciśnienie, cukrzycę i inne choroby. Odpowiedź  przyszła natychmiastowo, właściwie nie czekałam dłużej niż 10 godzin.
shutterstock_1645802.jpgTermin operacji mogłam mieć nawet za miesiąc, napisano mi, że mogę poddać się tym wszystkim zabiegom za jednym razem i będzie się to wiązało z jednodniowym pobytem w szpitalu i pięciodniowym pobycie w hotelu, pod kontrolą lekarską, a koszt tych wszystkich procedur w pakiecie będzie mnie kosztował około 8, 000usd, czyli 22960pln. Do całej sumy należy doliczyć jeszcze koszty przelotu w wysokości około 2000pln. Przy dobrych wiatrach mogę powiedzieć, że zamknę się w kwocie 24000pln.

Powiększenie piersi 3, 750 USD (11000pln)
Liposukcja pośladków i ud 3, 430 USD, (9500pln)
Botox – cena będzie ustalona po konsultacji medycznej, uzależniona jest od ilości zastrzyków i wielkości zmarszczek
Powiększenie ust tłuszczem lub innym wypełniaczem 650 USD za wargę (1800pln)

Zaproponowano mi zniżkę na zabieg liposukcji i powiększania piersi . Z 7, 180 USD obniżono na 6, 980 USD.  Pakiet obejmuje: prywatny pokój i jedną noc w nim po operacji, opiekę medyczną i wszystkie operacje, znieczulenie, opiekę lekarską, implanty, lekarstwa do przyjmowania po operacji oraz opiekę pooperacyjną. Zaproponowano mi również rezerwację hotelu w Tajlandii za 40 USD za noc. operacje.jpg

Wycena operacji plastycznej w Polsce      

Oto jak się sprawy mają w Polsce:
Powiększanie piersi 12000pln
Liposukcja pośladków i ud 10000pln
Powiększanie ust 2500pln
Botox (czoło+kurze łapki) 1500pln

Co daje całość 26000pln. Jak widać różnica niewielka, a komfort ogromny, przede wszystkim z racji tego, że zabieg wykonujemy tutaj, na miejscu. Po drugie nie musimy się martwić tym, że jeśli coś pójdzie nie tak , to będziemy musieli wracać do Tajlandii żeby zareklamować taki zabieg. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług cieszących się renomą na całym świecie tajskich specjalistów chirurgii plastycznej, zorientujmy się w cenach i warunkach na naszym rynku. Na polskim rynku medycznym przybywa bowiem specjalistów cieszących się coraz lepszą opinią nie tylko w kraju, ale i za granicą, chociażby przykład profesor Marii Siemionow, która jako pierwsza w historii chirurgii plastycznej przeszczepiła twarz.

Ocena: 15

Komentarze (3)

 

 • 2012-09-06 18:47:16
  kajjka
  Ja nie wiem co kieruje kobietami ze decyduja sie na takie rzeczy. Jesli o mnie chodzi to na wybrałabym zabieg u najlepszego specjalisty-a znam takiego, to dr Wiatroszak we Wrocławiu i jesli juz to u niego zdecydowałabym się na zabieg powiększający piersi. Na nic innego bym nie poszła.
  IP: 80.238.108.198
 • 2012-03-16 10:51:06
  Lepiej wykoywać takie zabiegi w Polsce bo tez mamy dobrych chirurgów a zawsze jest ryzyko takiego zabiegu ...a jeśli chodzi o operacje to powiekszyłabym sobie piersi bo po ciąży są mniejsze i już nie takie jędrne..
  IP: 89.229.130.248
 • 2010-01-28 13:59:43
  morris
  ciekawa statystyka... ineresujace podejscie do sprawy...
do góry strony