Uroda.com / Artykuły / Masaż dłoni

Artykuły

Masaż dłoni

2010-08-18


Podczas manicure poproście swoją kosmetyczkę, jeśli tego nie robi, o masaż dłoni. Jest to wspaniały relaks dla zmęczonych i często zapracowanych rąk. Wspaniale odpręża i ma swoje dodatkowe walory. Często zapominamy o dłoniach, a to one najczęściej zdradzają nasz wiek. Maszą przywraca elastyczność skóry dłoni oraz ją regeneruje.

Malgorzata Nalewajska

Autor:

Małgorzata Nalewajska

Źródło: Uroda.com

Ręce tak jak wszystkie części naszego ciała męczą się i napinają. Przy silnym obciążeniu lub powodu wykonywania pewnych czynności, związanych z wykonywanym zawodem, może także pojawić się uciążliwy ból.

Warto zadbać o dłonie, przed pojawieniem się negatywnie, wpływającego na nasze samopoczucie  bólu. Należy zapewnić dłonią odpowiednią pielęgnację oraz masaż. Ma on pozytywny wpływ na całe nasze ciało. Dodatkowo skupiając się na masowaniu stref refleksyjnych dłoni, możemy zredukować napięcie, złagodzić ból oraz poprawić możliwości ruchowe naszych stawów.

Działanie masażu dłoni to przede wszystkim rozluźnienie, zmniejszenie pobudliwości nerwowej oraz  wspomaganie procesów metabolicznych przebiegających w skórze. Ugniatanie w masażu przepycha krew i chłonkę z naczyń obwodowo - leżących do centralnych, wypycha z tkanek substancje, które zostały wyzwolone wskutek rozcierania. Może też powodować przyrost tkanki mięśniowej, wzrost siły i wytrzymałości mięśni, a przede wszystkim działa pobudzająco.
Masaż jest zabiegiem, który można wykonać również samemu, aby uruchomić stawy lub wygładzić skórę. Pomoże zwiększyć zakres ruchów i poprawi koloryt skóry. Zabieg można wykonywać co drugi dzień, aby odczuć skuteczność masażu.

Klika wskazówek do automasażu:

shutterstock_3600828.jpgZacznij od delikatnych i powolnych obrotów nadgarstka.
Następnie wykonuj ruchy wahadłowe dłonią z jednej strony na drugą (poziomo).
Kolejnym krokiem są ruchy wykonywane góra – dół (pionowo), rozluźni to mięśnie zginacze i prostowniki zarówno nadgarstka jak i przedramienia.
Masaż ręki powinien kończyć się na łokciu. Zatem nałóż na rękę olejek do masażu i masuj całą rękę, poświęcając więcej uwagi łokciu. Łokieć najczęściej jest bardzo suchy i może nawet się łuszczyć.
Następnie masuj palce małymi, okrężnymi ruchami od czubka w kierunku nasady.
Na koniec lekko pociągnij każdy palec z osobna.
Masuj również wewnętrzną część dłoni. Masaż powinien odbywać się przy pomocy kciuka drugiej ręki.
Na zakończenie strząsaj rękami, aby je pobudzić. Po wymasowaniu obu rąk, zanurz dłonie w ciepłej misce  dodatkiem soli lub innego środka nawilżającego. Po kąpieli wmasuj krem do rąk.

Kosmetyczka mając do dyspozycji dwie ręce wykona masaż dużo obszerniejszy. Na samym początku, może jeszcze zrobić go używając peelingu, który złuszczy martwy naskórek i pobudzi krążenie krwi.  Masaż również wykonywany jest w okolice łokcia. Masowane powinny być okolice kości przedramienia, co działa niezwykle kojąco.

Po masażu dłonie oraz przedramiona powinny być lekko zaróżowione. Pobudzone zostały mięśnie oraz krążenie krwi. Pozostaje bardzo przyjemne uczucie, zrelaksowania oraz lekkości. Czas oraz natężenie masażu uzależnione jest od stopnia napięcia mięśni oraz elastyczności skóry. Jeśli skóra jest cienka i delikatna, to masaż powinien mieć mniejsze natężenie.   

Masaż dłoni jest doskonałym zabiegiem relaksującym i poprawiającym samopoczucie. Niestety niedocenianym przez kobiety, ale mam nadzieję, że już niedługo wybierzecie się do kosmetyczki po taką przyjemność.
Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-11-25 03:02:43
  laska
  Masaż dłoni to wspaniała przyjemność :)
  IP: 62.233.160.12
 • 2012-08-01 14:46:31
  masaże każdej partii ciała są świetnym sposobem na poprawę i odnowę naszej skóry
  IP: 46.113.94.127
 • 2011-01-23 14:14:49
  cat
  Masaże dłoni są świetne. Po pierwsze poprawiają krążęnie, po drugie powodują iż skóra łatwiej wchłania mikroelementy preparatów odżywczych. Do tego typu relaksu i pielęgnacji przyzwyczaiła mnie pani Ewa z salonu Chanta'l , która jest prawdziwym fachowcem w tej dziedzinie.
  IP: 77.65.1.222
do góry strony