Uroda.com / Artykuły / Makijaż permanentny

Artykuły

Makijaż permanentny

2009-06-08


Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest coraz bardziej popularny, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że któraś z naszych koleżanek go posiada.

Autor: Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Czasy, gdy makijaż permanentny kojarzył się z przejaskrawionymi konturami ust, czy brwiami wyrysowanymi jak od szablonu minęły bezpowrotnie. Nowoczesne techniki wykonywania makijażu trwałego pozwalają na to by podkreślał on jedynie rysy twarzy, a nie przejaskrawiał je. Często pozostaje niezauważony, bądź też daje wrażenie delikatnego makijażu dziennego. Stanowi rewelacyjną alternatywę dla kobiet po 40 roku życia, u których pigment wybarwia się. Jest ratunkiem dla tych kobiet, które utraciły rzęsy lub też mają nieliczne włosy na linii brwi.

Jest kosztowny, ale pamiętajmy o tym, że trwały makijaż pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy na tuszach do rzęs, konturówkach, szminkach czy hennie. Pozwala nam na komfort używania jedynie podkładu w makijażu codziennym. Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, więc pamiętajmy o tym by wykonywać go w wyspecjalizowanych gabinetach, gdzie zapewniona będzie czystość i sterylność.

Trwałość takiego makijażu to od trzech do pięciu lat, czasem nawet siedem. Szybciej wybarwia się u kobiet młodych, oraz tych, które spędzają dużo czasu na słońcu i w solarium.

Pewnie zastanawiacie się drogie Panie czy to boli. Tak boli, nie ukrywajmy, jest to tatuaż i to tatuaż w miejscu bardzo wrażliwym. Z moich doświadczeń wynika, że najbardziej boli makijaż ust i jest najbardziej pracochłonny. Na drugim miejscu pod względem bólu postawiłabym kreski na powiekach. Podczas zabiegu oczy bardzo łzawią, zarówno przy kreskach na powiekach, jaki przy tatuażu brwi. To są moje indywidualne odczucia, ale każda z nas ma inaczej unerwioną twarz i różnie odczuwać będzie ból podczas tego typu zabiegu. Nie mniej jednak nie należy on do przyjemnych. Czas trwania to od pół godziny do dwóch godzin w przypadku ust.

W pierwszych godzinach po wykonaniu zabiegu, miejsca gdzie tatuaż był wykonywany będą opuchnięte i czerwone. Gdy robimy kreski na powiekach możemy liczyć się z tym, że białka naszych oczu przez kilka dni po zabiegu będą zaczerwienione. Rany po makijażu goją się do tygodnia. Powstają strupy, które później odpadają, tak jak przy innych rodzajach tatuażu. Aby przyspieszyć proces gojenia i zmniejszyć napięcie skórne polecane jest stosowanie wazeliny kosmetycznej na miejsca, w których został wykonany makijaż.

Prawidłowo wykonany makijaż brwi daje wrażenie ich zagęszczenia i poprawia kontur. Na dolnych i górnych powiekach pogrubia on linię rzęs, podkreślając nasze oczy. Poprawnie wytatuowane usta powinny mieć podkreślony i wyrównany kontur oraz być przestrzennie wycieniowane. Sekret tkwi w odpowiednio dobranych kolorach i prawidłowym cieniowaniu.

Ocena: 50

Komentarze (14)

 

 • 2017-09-14 10:17:00
  Hanna
  Makijaż permanentny jasne, ale tylko w wykonaniu pani Anety Budzińskiej - Dostatniej w Makeup 4 Ever Łódź. Zabieg wykonała profesjonalnie!
  IP: 83.29.0.199
 • 2014-08-29 11:37:54
  Samuella
  O ja też, robiłam sobie makijaż permanentny u Pani Aleksandry Góreckiej, a efekt przeszedł moje oczekiwania. Jest super i naprawdę nie czułam bólu w trakcie zabiegu:)
  IP: 185.46.170.129
 • 2014-07-11 15:58:01
  Kamelia
  Brwi jeśli są wykonane przez profesjonalistę to mogą wyglądać rewelacyjnie - jak z obrazka :) Mam to szczęście, że moje akurat się pod to załapują. Pani Aleksandra Górecka potrafi robić takie cuda na twarzy. Coraz więcej moich koleżanek zaczęło do niej chodzić. Szczególnie jak zobaczyły mnie po zabiegu.
  IP: 78.88.145.148
 • 2014-06-17 22:34:15
  Nikuś
  Moja koleżanka, która mieszka teraz pod Wrocławiem zrobiła sobie makijaż permanentny brwi, jejku ale jej zazdrościłam jak przyjechała do babci i ją zobaczyłam. Robiła sobie w SzwedoGroup w Wrocku http://www.szwedogroup.eu/ i gdyby nie odległość i brak czasu przy maluchu to bym się wybrała, może za jakiś czas bo efekt super tym bardziej że ona jest ruda.
  IP: 95.160.114.232
 • 2014-06-10 19:39:22
  urszka
  Świetna rzeczy dla kobiet, które mają mało czasu. Makijaż permanentny jest ogromnie wygodny. Utrzymuje się kilka ładnych lat. Jestem bardzo zadowolona, że się na coś takiego zdecydowałam. Zrobiłam go sobie na 40 urodziny :) Wykonywałam w Koszalinie u Pani Aleksandry Góreckiej.
  IP: 78.88.145.110
 • 2012-10-31 16:31:51
  Zgadzam się, sama przymierzam się do tej profesji :)
  IP: 93.175.72.29
 • 2012-09-20 14:01:40
  W prosty sposób można podkreślić urodę
  IP: 91.210.236.221
do góry strony