Uroda.com / Artykuły / Makijaż do pracy

Artykuły

Makijaż do pracy

2009-06-08


Makijaż do pracy

Jak umalować się odpowiednio do miejsca, okoliczności i stanowiska? Wiele kobiet eksperymentuje z makijażem - jest to przejaw artyzmu, poczucia estetyki, jednak nie zawsze i niekoniecznie w pracy.

Autor: Katarzyna Jurczyk

Źródło: Uroda.com

Zanim przystąpimy do wykonania makijażu do pracy, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: gdzie pracujemy? na jakim stanowisku? czy nasza praca wymaga dresscode'u? ile mamy lat?  

Sprawa jest prosta, shutterstock_18530737.jpgjeśli pracujemy w małej firmie, nie mającej określonych reguł dotyczących ubierania się. Gdy nie mamy kontaktu z klientem nie są one wymagane. Obowiązuje wtedy tzw. luz kontrolowany, czyli musimy wyglądać po prostu dobrze i schludnie. Jeżeli natomiast pracujemy umysłowo, w dodatku w dużej korporacji i nieobcy jest nam kontakt z klientem - jesteśmy wówczas wizytówką naszej firmy i musimy ją reprezentować również poprzez strój, makijaż i fryzurę.

 Na pewno wiele z nas posiada pewne wyczucie tego jak malować się do pracy, jest jednak grono kobiet, u których granice dobrego smaku dawno zostały przekroczone. Jedno jest pewne, zachowanie umiaru nigdy nam nie zaszkodzi, dlatego drogie businesswoman przedstawiamy rady, które pomogą wykonać odpowiedni makijaż do pracy:

1.    Podkład zawsze dopasuj do swojej karnacji.
2.    Używaj matowych cieni w pastelowych lub naturalnych kolorach: beżach, brązach, w odcieniu brzoskwini, czy szarości.
3.    Uważaj z ciemną, czarną kreską. Jeśli lubisz eyeliner, zrób idealną kreskę na powiece przed pomalowaniem jej cieniem, a następnie nanieś cień - efekt będzie mniej wyzywający.
4.    Kolor tuszu inny niż czarny, czy brązowy nie jest wskazany w pracy.
5.    Wybierz matowy róż w jasnym kolorze i stosuj go z umiarem.
6.    Pomadka może mieć odcień naszych ust lub mieścić się w palecie róży, brzoskwini, beżów. Zapomnijmy o fioletach, brązach, czy czerwieniach.
7.    Paznokcie niech będą zadbane i czyste, a odcienie lakierów jasne i naturalne. Tipsy z cekinami, brokatami pozostawmy na imprezy weekendowe
8.    Jeśli jesteśmy w wieku dojrzałym, pamiętajmy - im mniej tym lepiej. Postawmy na jasne, stonowane kolory. Zainwestujmy w pielęgnację skóry twarzy.


Stosowanie się do powyższych zasad sprawi, że nie tylko będziecie wyglądały elegancko, ale i bardziej przekonująco. A o to właśnie chodzi w pracy. Warto przeczytać także: ABC perfekcyjnego makijażu.

Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2012-08-26 08:25:12
  Makijaż taki ostry wyzywający ,to bardzo rażąco wygląda , w codziennej pracy,dlatego najważniejsz zdrowy rozsądek.
  IP: 93.105.64.124
 • 2012-08-16 22:41:30
  makijaż będzie też zależny od rodzaju pracy jaki posiadamy
  IP: 164.127.25.172
 • 2012-06-07 20:54:31
  tipsy wyrzucamy do kosza- przynajmniej w moim przypadku :)
  IP: 83.6.126.16
do góry strony