Uroda.com / Artykuły / Liposukcja laserowa

Artykuły

Liposukcja laserowa

2010-03-16


Laserowa liposukcja, znana także pod nazwa Smart Lipo jest nową technologią w usuwaniu tłuszczu, która została zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia, jako metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych miejscach. Wygląda na to, że jest to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji czy lipolizy iniekcyjnej.

Autor: Joanna Zarzycka

Liposukcja laserowa to procedura o minimalnym stopniu inwazyjności, stosowana do usuwania tłuszczu z określonych miejsc naszego ciała. Podczas tego zabiegu robione jest malutkie nacięcie, przez które wprowadzana jest końcówka emitująca promień laserowy tzw. kaniula.
Ma ona średnicę jednego, maksymalnie dwóch milimetrów. Laser wchodzi w reakcje z tłuszczem, podgrzewa go i rozpuszcza. Tak rozpuszczony tłuszcz zostaje natychmiastowo usunięty z ciała.
Przed usunięciem tłuszczu każde miejsce, z którego usuwany jest tłuszcz naświetlane jest zimnym laserem przez około 12 minut. Jako, że jest to zimny laser, nie stwarza on zagrożenia dla otaczających tkanek oraz skóry. liposukcja_2.jpg
Laser, który spala tłuszcz, pozwala na szybsze jego usunięcie i skrócony czas zabiegu. Inne zalety liposukcji laserowej to fakt, że metoda ta, jako mniej inwazyjna pozostawia mniejszy obrzęk i dyskomfort pozabiegowy w porównaniu do tradycyjnej liposukcji, skracając tym samym czas gojenia.

Pacjenci powinni również zwrócić uwagę na większą precyzję liposukcji laserowej.
Tłuszcze, które nie są od razu usunięte w czasie zabiegu, zostają dosłownie ‘wypłukane’ przez system limfatyczny. Intensywność lasera jest niewielka i można ja dostosowywać wedle potrzeby. Miejscowe znieczulenie to wszystko, czego wymaga zabieg.
Ponieważ technika liposukcji laserowej jest mniej inwazyjna, w porównaniu do innych zabiegów modelujących ciało, wiąże się również z minimalnym obrzękiem, niewielkimi siniakami i krwiakami pozabiegowymi, mniejszym zniszczeniem tkanek i bólem.

Nacięcie na skórze jest tak małe, że nawet nie wymaga zakładania szwów. Pacjenci wracają do normalnego życia po dniu lub dwóch.
Za wyjątkiem spalania tłuszczu, liposukcja laserowa inicjuje także produkcje kolagenu i polepsza jędrność skory. Jest znacznym ulepszeniem w porównaniu do tradycyjnej liposukcji. Przy tradycyjnej liposukcji często zdarza się, że pacjenci wychodzą po zabiegu w gorszym stanie niż przed, ze względu na zmniejszoną elastyczność skóry.  Niektórzy specjaliści decydują się na zastosowanie liposukcji laserowej po tradycyjnych zabiegach odsysania tłuszczu, aby wspomóc ujędrnianie skóry.


Koszt zabiegu liposukcji laserowej jest zależny od miejsca, z którego odsysamy tłuszcz, waha się od 2000 do 6000 pln. Najważniejszą kwestia, to  mieć realne oczekiwania w stosunku do efektów zabiegu.

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby posiadające niedające się usunąć ćwiczeniami ani dietą złogi tłuszczowe w problematycznych partiach ciała, ale bez nadwagi.

Ocena: 50

Komentarze (2)

 

 • 2014-04-30 23:17:21
  anna
  Co do takiego zabiegu, to mysle ze spokojnie mozecie też wiecej przeczytać tutaj http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,84929,15701992,Najskuteczniejsze_metody_wyszczuplania_i_modelowania.html i zdązyc przed latem.
  IP: 178.182.47.194
 • 2014-04-05 20:30:25
  monika9
  Ja teraz tez bardzo poważnie rozważam własnie wybór takiego zabiegu, zwłaszcza ze wreszcie chciałabym ubrac sie w kostium kąpielowy latem. Dlatego wybrałam zabieg Slim Lipo w Afrodycie w Blue City. A efekty zabiegu sa takie jakie oczekuje czyli skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej oraz pojędrnienie skóry, i o to mi własnie chodzi.
  IP: 80.238.108.203
do góry strony