Uroda.com / Artykuły / LIFTINGUJĄCY KREM POD OCZY ELIXINE REFIRMICA

Artykuły

LIFTINGUJĄCY KREM POD OCZY ELIXINE REFIRMICA

2010-08-30


Liftingujący krem pod oczy Elixine Refirmica to innowacyjny preparat stworzony w odpowiedzi na potrzeby dojrzałej skóry wokół oczu, tracącej jędrność i elastyczność.

Autor: as

Źródło: inf.prasowa

Dzięki zastosowaniu opatentowanych składników aktywnych krem poprawia gęstość i sprężystość skóry,  zapewniając jej całodniowy efekt wygładzenia i napięcia. Preparat zawiera Maricol LO – kolagen pochodzenia naturalnego, który poprawia elastyczność skóry oraz wpływa na lepsze uwodnienie naskórka. Krem powstał we współpracy z dermatologami i kosmetologami.

Po 40 roku życia obniża się aktywność komórek: keranocyty pomnażają się w zwolnionym tempie, a wytwarzające włókna kolagenowe fibroblasty stają się mniej aktywne. W efekcie skóra przestaje radzić sobie z obciążeniami i uszkodzeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi (np. z ekspozycją na promieniowanie UV, stresem), co prowadzi do powstawania widocznych oznak starzenia się.
Na te zmiany szczególnie podatna jest skóra wokół oczu. Jest ona bardzo cienka i delikatna, a ponadto nieustannie narażona na pracę (codziennie mrugamy powiekami średnio 10 tysięcy razy), dlatego dużo szybciej od innych partii ciała traci napięcie, pojawiają się na niej widoczne zmarszczki, opuchnięcia i podrażnienia. Aby na długo zachować piękne, młodzieńcze spojrzenie powinniśmy szczególnie zadbać o pielęgnację okolic oczu. Odpowiednia pielęgnacja dojrzałej skóry wokół oczu wymaga stosowania preparatów, które po pierwsze zredukują istniejące objawy starzenia się, a z drugiej strony zapewnią ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Liftingujący krem pod oczy Elixine Refirmica to innowacyjny preparat stworzony w odpowiedzi na potrzeby skóry po 40 roku życia. Dzięki unikalnej recepturze krem poprawia jędrność, sprężystość i napięcie skóry wokół oczu oraz efektywnie ją rozjaśnia. Zawiera Maricol LO - kolagen pochodzenia morskiego o strukturze identycznej z naturalnie występującą w skórze, który poprawia elastyczność skóry i wpływa na lepsze uwodnienie naskórka.

Zawarty w preparacie czysty tripeptyd - Dermican™ dzięki swoim unikalnym właściwościom stymulowania syntezy kolagenu zwiększa spoistość i integralność skóry. Podstawą funkcjonowania kremu jest współdziałanie składników aktywnych z fizjobazą prewencyjną, która stanowi unikatowe połączenie substancji identycznych z naturalnie obecnymi w zdrowej, młodej skórze.

Podczas gdy czynniki aktywne niwelują widoczne oznaki starzenia się skóry, fizjobaza prewencyjna przeciwdziała procesom starzenia się fizjologicznego. Krem jest uzupełnieniem serii Elixine Refirmica, przeznaczonej do pielęgnacji skóry tracącej jędrność i elastyczność.


Cena: 55 zł (15 ml)
Producent: Nepentes S.A.

Dermokosmetyki Elixine są dostępne wyłącznie w aptekach.

Działanie substancji aktywnych w Liftingującym kremie pod oczy Elixine Refirmica

Maricol LO – kolagen natywny pochodzenia morskiego o strukturze identycznej z naturalnie występującą w skórze. Poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz wygładza jej powierzchnię.  Ma bardzo dobre właściwości błonotwórcze. Poprawia uwodnienie naskórka.

Dermican™ - czysty tripeptyd, który dzięki swoim unikalnym właściwościom stymulowania syntezy kolagenu i lumikanu zwiększa integralność i spoistość skóry. Lumikan jest odpowiedzialny za prawidłowe łączenie i uporządkowanie włókien kolagenu w przestrzeni międzykomórkowej. Skuteczność działania Dermican™ została potwierdzona badaniami naukowymi.

 


Badania potwierdzają, że zastosowanie Dermican™ w stężeniu 0,6% powoduje znaczny wzrost syntezy lumikanu i kolagenu odpowiedzialnych za spoistość i gęstość skóry.

Kofeina – poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach skóry. Zmniejsza obrzęk oraz rozjaśnia pojawiające się w tych miejscach cienie.

Olej jojoba – Zawiera witaminy A, E i F oraz fitosterole. Wzmacnia cement międzykomórkowy i przyspiesza regenerację komórek skóry.

Pullan – naturalny polisacharyd. Tworzy na powierzchni skóry naturalny film (tzw. drugą skórę), który skutecznie chroni ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Fizjobaza prewencyjna stanowi innowacyjne połączenie substancji fizjologicznych, które uzupełniają niedobory pojawiające się wraz z wiekiem w skórze. Fizjobaza wspomaga naturalne funkcje życiowe skóry, opóźniając proces starzenia się:
• odbudowuje struktury lipidowe poprzez uzupełnienie czystych ceramidów w skórze,
• porządkuje i chroni włókna kolagenu i elastyny dzięki zastosowaniu innowacyjnego Tripeptydu,
• chroni komórki skóry i błony komórkowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji Lipochroman-6,
• uzupełnia niedobory w lipidach substancji międzykomórkowej poprzez dostarczenie nienasyconych kwasów tłuszczowych m.in. NNKT,
• trwale wiąże wodę w skórze oraz zapobiega transepidermalnej utracie wody poprzez dostarczenie składników naturalnego czynnika nawilżającego NMF.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony