Uroda.com / Artykuły / Krioterapia - leczenie zimnem

Artykuły

Krioterapia - leczenie zimnem

2009-06-10


Krioterapia - leczenie zimnem

Większość z nas nie przepada za zimą i zimnem. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać o zbawiennym wpływie zimna na nasz organizm. Zimnem bowiem możemy leczyć szereg chorób i poprawiać nasze samopoczucie. W tym celu stworzone zostały kriokomory wykorzystujące temperatury od -100 do -160⁰C.

Autor: Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Kriokomora jest specjalnym pomieszczeniem, do którego wpuszcza się ciekły azot w celu obniżenia temperatury. Zabieg, jakiemu się poddajemy w kriokomorze nazywany kriokomora1.jpgjest krioterapią ogólnoustrojową, która ma niesamowicie pozytywny wpływ na nasze ciało. Terapia w kriokomorze poprawia nasz nastrój, stymuluje wytwarzanie w naszym organizmie B-endorfin będących hormonami szczęścia, a u mężczyzn testosteronu. Krioterapia niweluje uczucie zmęczenia, redukuje bóle stawowe i mięśniowe, poprawia krążenie krwi oraz powoduje rozluźnienie napiętych mięśni.

Do kriokomory wchodzimy w drewniakach, rękawiczkach i kostiumie kąpielowym, na czas od jednej do trzech minut. W kriokomorze znajdujemy się w ciągłym ruchu, niemniej jednak niewiele tam zobaczymy, ponieważ kriokomora2.jpgciekły azot ma postać gęstej mgły i skutecznie ogranicza widoczność. Samo pomieszczenie jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Natychmiast po wyjściu z kriokomory czujemy palące nasze ciało ciepło, a kilka godzin po pierwszych zabiegach dopada nas senność i zmęczenie.

Pamiętajmy, że istnieje cały szereg przeciwwskazań do korzystania z tego rodzaju terapii, z którymi powinniśmy się zapoznać. Jeśli jednak tego nie uczynimy to żadna strata, ponieważ zrobi to za nas lekarz, który przeprowadzi z nami wywiad i zmierzy nam ciśnienie przed przystąpieniem do korzystania z zabiegów w kriokomorze.

Zabiegi mogą być refundowane przez NFZ, a więcej informacji znajdziemy tutaj. Na stronie znajdują się również adresy miejsc, w których możemy skorzystać z zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej.

Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2013-07-17 19:06:14
  Joasia
  Ja wymrażałam kiedyś brodawki w krakowskim osteomedzie i też byłam pod wrażeniem tego, że zimno może leczyć. Brodawek nie mam do dziś, więc to naprawdę działa! Dobrze wiedzieć, że stawy i inne choroby też można w ten sposób leczyć.
  IP: 89.68.56.253
 • 2012-08-31 19:02:15
  W życiu bym nie powiedziała, że zimno jest dobre na stawy
  IP: 109.243.67.79
do góry strony