Uroda.com / Artykuły / Kobiecy fetysz

Artykuły

Kobiecy fetysz

2010-07-06


Pomadka wraca do łask, choć tak naprawdę nigdy nie wyszła z mody, po prostu sięgamy do klasyki kobiecego piękna. Kiedyś małe dziewczynki zaczynały naśladować swoje mamy przez nieumiejętne nakładanie krwistoczerwonych szminek. W erze błyszczyków, taki widok staje się coraz rzadszy. Czas zmienić trendy i przekonać się do pomadki na nowo.

Autor: KM

Źródło: http://www.fashionnow.pl/

Chociaż jeszcze w XIX wieku kobiety były skazywane na śmierć za prowokowanie mężczyzn makijażem (nawet wyjątkowo delikatnym), chęć upiększania była wyjątkowo silna. Najwyraźniej przeczuwano, że moc czerwonej szminki jest wyjątkowa i posądzano malujące się kobiety o czary. Z kolei w starożytnym Egipcie (jak widać bardziej liberalnym niż XIX.- wieczne sądy) idący z duchem czasu najmożniejsi malowali usta purpurowym barwnikiem z morszczynu, mimo że powszechnie znane były jego trujące właściwości.
W roku 1800 królowa Wiktoria ogłosiła szminki przedmiotem wulgarnym i nieprzyzwoitym przeznaczonym dla prostytutek i aktorów. Ta wersja utrzymywała się wyjątkowo długo, bo dopiero po I Wojnie Światowej kobiety postawiły na swoim i wyjęły z torebek szminki. Lipstick Revolution rozpętały jednak dopiero Elizabeth Arden i Helena Rubinstein, kiedy w latach 30. otworzyły pierwsze salony piękności.

Przedstawiamy 5 powodów, dla których szminki znów są trendy

1. Lepsza niż błyszczyk
Błyszczyki są praktyczne, łatwe w nakładaniu, nie wymagają lusterka…, ale to nie one wzbudzają pożądanie w mężczyznach i sprawiają, że inne kobiety patrzą na nas z zazdrością. Chociaż nakładanie pomadki wymaga od nas większej wprawy ( i najlepiej użycia również konturówki), warto poświęcić jej kilka minut, bo efekt jest piorunujący.

2. Nie kwestia wieku

Po pomadkę może sięgnąć każdy, bez względu na wiek. Mit, że klasyczne szminki to domena dojrzałych kobiet wreszcie odchodzi do lamusa. Każda kobieta z pomadką na ustach wygląda rewelacyjnie. A natychmiastowa poprawa samopoczucia i wzrost pewności siebie gwarantuje błyskawiczne odmłodzenie.

3. Na co dzień i od święta

Pomadka tylko na specjalne okazje? ABSOLUTNIE NIE! Krwista czerwień wygląda genialnie również w ciągu dnia. Nie daj się przekonać, że tak intensywny kolor pasuje wyłącznie na wieczór, w ciągu dnia wygląda równie intrygująco i szałowo, nawet przy lekkiej, letniej kreacji.

4. Koral, karmazyn, bordo…

Wszystkie kolory dozwolone. Nie musisz na siłę smarować się pomadką w kolorze maku, jeśli kompletnie nie leży on w Twojej tonacji. Obecnie jest tyle możliwości, że sam wybór zajmie Ci trochę czasu.

5. Samo zdrowie

Pomadki w naturalny sposób chronią usta, doskonale je nawilżają i co najważniejsze, sama świadomość, że mamy na ustach misternie nałożony kosmetyk sprawia, że rzadziej się oblizujemy, a dzięki temu usta mają mniejsze szanse na pękanie.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony