Uroda.com / Artykuły / Karnawałowy makijaż krok po kroku

Artykuły

Karnawałowy makijaż krok po kroku

2009-06-08


Karnawałowy makijaż krok po kroku

Zainspirowaliśmy się szalonymi latami osiemdziesiątymi, kiedy to disco królowało na wszystkich imprezach i potańcówkach, by stworzyć kolorowo-musicalowy makijaż.

Autor: Katarzyna Jurczyk

Źródło: Uroda.com

Makijaż został stworzony z pomocą kosmetyków marki Mac. Podpowiemy jak, krok po kroku, wykonać taki makijaż, gdyż nigdy nie wiadomo, która z nas wybierze się na disco party.

Krok 1.
Na początek, naszej modelce Ani nakładamy na twarz podkład dopasowany do jej odcienia cery, a w jej przypadku jest to Mac Studio Fix Fluid - NW20. Następnie lekko matowimy skórę pudrem sypkim, bądź w kompakcie.

Krok 2.
Wzdłuż górnej powieki rysujemy kreskę czarną kredką z brokatem np.  firmy Sephora. Pamiętać należy, że przy zewnętrznym kąciku oka kreska musi delikatnie unosić się do góry.

 01_linie__2_.jpg


Krok 3.
Następnie płaskim pędzlem nanosimy turkusowy cień Mac - Newly Minted - Eyeshadow na górną powiekę, troszkę powyżej jej linii załamania, tworząc coś na kształt listka. Wyostrzamy brzegi "listka", wychodząc cieniem delikatnie poza kącik wewnętrzny i zewnętrzny oka. 

  02_zielone_oczy.jpg


Krok 4.
Kolejnym etapem będzie pomalowanie dolnej powieki cieniem sypkim Mac Pigment Colour Powder - Naked, który nanosimy na nią małym płaskim lub okrągłym pędzelkiem na mokro np. używając odrobiny wody. W przypadku cieni sypkich, efekt kolorystyczny będzie wtedy mocniejszy. Rysujemy więc kreskę wzdłuż całej powieki wychodzą odrobinę poza kąciki oka.

03_zlote_oczy.jpg 


Krok 5.
Oczy są już prawie gotowe, jeszcze tylko dwukrotne pomalowanie rzęs czarną maskarą Mac Splashproof Lash i już możemy czarować naszym disco-spojrzeniem.

05_rzesy.jpg 


Krok 6.
Teraz nadszedł czas, by podkreślić kości policzkowe Ani. Do tego potrzebny nam będzie róż, najlepiej z delikatnymi lśniącymi drobinkami. My proponujemy Mac Powder Blush - Well Dressed. Nanosimy go tuż pod kością policzkową i delikatnie cieniujemy pędzlem.

04_roz.jpg Krok 7.
Usta Ani też muszą być disco, dlatego nakładamy na nie cudownie pachnący błyszczyk z kolorowymi drobinkami Mac Plushglass - Plus Luxe, który delikatnie powiększy usta i nada im odpowiedniego charakteru. 

  06_usta.jpg


Krok 8.
Aby cały image Ani był zgodny z tą dekadą, musimy popracować nad włosami. Tą kwestią zajmie się Emil, który powiedział nam, że hitem lat 80'tych było karbowanie. Zatem Ania zostanie poddana temu "zabiegowi".
Włosy również są już gotowe, ale jeśli Ania wybiera się na imprezę, musi założyć coś w stylu disco. Wybraliśmy dla niej czarną połyskującą bluzkę z brokatem, natomiast całości dopełniają duże okrągłe srebrne kolczyki. Do takiego stroju wystarczy założyć ulubione dżinsy i stylizacja na lata 80'te gotowa.

krok_po_kroku3.jpg 


Ocena: 25

Komentarze (3)

 

 • 2012-01-23 19:00:40
  inka
  yhh wyglada jakby byla brudna;/
  IP: 83.29.142.220
 • 2012-01-03 11:13:49
  SecondSkin
  Zieleń byłaby bardziej nasycona gdyby zastosowano jasną bazę pod cienie i jasny cień bazowy...a tak to....jest troszkę nijako. dla mnie makijaż jest niedkończony niestety
  IP: 195.85.196.35
 • 2011-02-10 18:50:43
  ktos
  fuj xd
  IP: 87.205.189.235
do góry strony