Uroda.com / Artykuły / Jej oczy są dla mnie...

Artykuły

Jej oczy są dla mnie...

2009-06-09


Jej oczy są dla mnie...

Georg Christoph Lichtenberg mawiał: „… Oczy kobiety są dla mnie czymś bardzo istotnym, spoglądam w nie często, a myślę przy tym tyle różnych rzeczy, że gdybym był tylko głową, dziewczęta mogłyby, jeśli o mnie idzie, być tylko oczami…”.

Autor: Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Skóra wokół oczu jest w ciągłym ruchu. Częste mruganie, śmiech, marszczenie brwi, wcześnie pozostawiają ślady w postaci drobnych zmarszczek w cienkiej i przeważnie suchej tkance. Wzmocnienie i uodpornienie tej delikatnej skóry jest celem specjalnej pielęgnacji oczu.

Sine obwódki pod oczami są przeważnie dziedziczne. Skóra pod oczami jest tak cienka, że prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Obwódki mogą być także spowodowane niedostateczna ilością snu czy chorobą. Ustępują po odpoczynku lub powrocie do zdrowia. Kosmetyczną pomocą są sztyfty korygujące, którymi można zatuszować sińce.

Obrzęk powiek rzadko ma przyczyny organiczne. Powstaje zwykle z nagromadzenia się limfy w przestrzeniach zewnątrzkomórkowych. Następuje to przede wszystkim w nocy, gdy organizm pracuje „na zwolnionych obrotach”. W ciągu dnia opuchlizna na ogół ustępuje samoistnie. Doraźną pomoc stanowią chłodzące kompresy lub woreczki foliowe napełnione płynem i przechowywane w lodówce. Dobre wyniki dają schłodzone saszetki z herbatą, ponieważ teina zawarta w herbacie jest naturalną substancja ściągającą.

shutterstock_29691433.jpg Także żele pod oczy dzięki silnemu działaniu chłodzącemu eliminują obrzęk. Naczynia krwionośne i włosowate ściągają się, zastój w tkance zanika. Nawilżanie skóry w okolicy oczu ani nie chroni przed powstawaniem zmarszczek, ani też ich nie spłyca. Preparaty stosowane w tym celu powodują napęcznienie okolicy oczu dając wrażenie spłycenia zmarszczek. Preparaty zapobiegające starzeniu się skóry wokół oczu mogą stanowić ochronę przed promieniowaniem słonecznym, jeśli zawierają odpowiednie filtry UV. Żadna cześć ciała nie jest w tym stopniu narażona na szkodliwe działanie promieni UV co okolice oczu. Właściwie chroniąc się przed słońcem zapobiegamy przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Preparaty do pielęgnacji oczu napinają skórę tworząc na niej elastyczną powłokę, która niczym lustro odbija światło, tuszuje małe linie i drobne zmarszczki. Niektóre produkty zawierają składniki ściągające, zwężające pory, lub proteiny wypełniające linie i zmarszczki.

Aplikując kremy i żele powinniśmy to robić zgodnie z przebiegiem mięśnia okrężnego oka, od kącika wewnętrznego oka, poprzez górną powiekę, na dolnej kończąc. Odpowiednią formą aplikacji jest również delikatne oklepywanie.

„Oczy są zwierciadłem duszy”, a odpowiednia  oprawa doda im blasku i sprawi, że będą naszą największą ozdobą.

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

do góry strony