Uroda.com / Artykuły / Jędrne ciało mamy

Artykuły

Jędrne ciało mamy

2010-05-26


Z pewnością widziałaś zdjęcia gwiazd, które niedawno zostały matkami, chociaż wcale tak nie wyglądają. W wywiadach zarzekają się, że wszystko dzięki genom, ćwiczeniom i zdrowej diecie. Tymczasem większość młodych mam skarży się, że w wyniku ciąży ich ciało diametralnie się zmieniło, a one nie potrafią i nie chcą pogodzić się ze zmianami sylwetki. Podpowiadamy, jak dzięki medycynie estetycznej można wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę i zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej.

Autor: as

Źródło: inf.prasowa

Wyobraź sobie, że Twoja skóra jest jak materac, w którym rolę sprężyn pełnią włókna kolagenu i elastyny. Przez ostatnie dziewięć miesięcy ten materac był intensywnie eksploatowany. W wielu miejscach się odkształcił, musiał znacznie rozciągnąć. Nic dziwnego, że trudno mu teraz wrócić do poprzedniego kształtu. Wybrane zabiegi medycyny estetycznej pomogą odwrócić ten stan - skutecznie zdopingują skórę do produkcji kolagenu, przywrócą jej jędrność. O najbardziej popularnych i sprawdzonych mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Marszczysz się jak hipopotam?

Zaffiro to rodzaj liftingu termicznego, który wykorzystuje właściwości światła podczerwonego (IR).
Swoją nazwę zawdzięcza specjalnej głowicy wykonanej z szafiru, która rozgrzewa głębokie warstwy skóry do temperatury ok. 65 stopni Celsjusza. - Dzięki temu stare włókna kolagenowe ulęgają ponownemu skręceniu, a fibroblasty otrzymują jasny sygnał do produkcji nowych - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum WellDerm.

Efekt ujędrnienia jest natychmiastowy, a z tygodnia na tydzień dodatkowo się pogłębia – dodaje.

Zaffiro upora się z obwisłą skórą na brzuchu, poprawi kontur ramion i ud.

Przeszkadza Ci zbędny tłuszczyk?

Exilis_2.JPGExilis to zupełnie nowe podejście do problemów modelowania sylwetki. Zabieg ma wiele zalet - spala tłuszcz, ujędrnia ciało, likwiduje cellulit i wysmukla sylwetkę. Swoją skuteczność zawdzięcza nowatorskiej technologii - połączeniu terapii ultradźwiękami i radiofrekwencji.

- Tutaj też czynnikiem terapeutycznym jest podgrzewanie głębokich warstw skóry – mówi dr Bliżanowska.

Ultradźwięki i radiofrekwencja podnoszą temperaturę, która nie dość, że rozbija komórki tłuszczowe, to dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.
Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, zyskuje właściwą teksturę, a sylwetka smukleje - dodaje.

Co najważniejsze, efekty zabiegu są trwałe. Komórki tłuszczowe zostają rozbite, a tłuszcz – spożytkowany jako zapas energetyczny.

Chcesz pożegnać wiotką skórę?

Sculptra to zabieg wykorzystujący właściwości kwasu polimlekowego. W zależności od potrzeb stosuje się go na brzuch, uda, pośladki.
Najistotniejsza jest technika podania preparatu. Najpierw wybieramy miejsca iniekcji, odpowiednio dobieramy dawkę, po czym miejsce wstrzyknięcia dobrze rozmasowujemy, tak, aby równomiernie rozprowadzić Sculptrę pod skórą – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.

Preparat pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu, przez co zniweluje obwiśnięcia i opadnięcia skóry.

Aby uporać się z mankamentami sylwetki, takimi jak choćby zwiotczała skóra na brzuchu, zazwyczaj potrzebnych jest kilka zabiegów. I mimo że karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do ich wykonywania, to dobry moment, aby omówić przebieg ewentualnej kuracji z lekarzem.

Ocena: 45

Komentarze (3)

 

 • 2013-03-23 18:05:18
  paulina
  Polecam Wam jeszcze kuracje suplementem Noble Health Collagen. Na pewno dzięki takiej kuracji nasza skóra bedzie jędrna a na twarzy pozbędziemy się zmarszczek.
  IP: 80.238.108.252
 • 2012-08-20 19:19:06
  Bardzo dobry artykuł.
  IP: 164.127.154.205
 • 2012-08-11 08:45:19
  Ciekawy jest artykuł z którego można się dowiedzieć ile jest sposobów na walkę ze zbędnymi kilogramami i na kształtną sylwetką.
  IP: 93.105.64.124
do góry strony