Uroda.com / Artykuły / Fitness i Dieta / Dieta matki

Artykuły

Dieta matki


zdrowie

Mieszkańcy środkowej czy zachodniej Polski nie do końca znają możliwości kaszki kukurydzianej. Jest ona natomiast znana we wschodniej Małopolsce oraz w Europie Południowo-Wschodniej. A szkoda, bo produkt ten ma wiele zalet. »

Ocena: 0
Komentarze (1)

ziemniaki

Było o kaszach to ich chyba musi być o ziemniakach. Czy wiedzieliście, że jest ponad 2000 ich odmian? Oczywiście nie w Polsce, ale na świecie. Jest to bardzo ciekawe warzywo, które podobno wpłynęło na bieg historii nie jednego kraju, do tego stopnia, że np. Francuzi postawili w Paryżu pomnik temu, który wprowadził je do francuskiej diety w czasach rewolucji francuskiej i tym samym uratował ten naród od wielkiego głodu. »

Ocena: 0
Komentarze (0)

kasza

Polacy od zawsze są dużymi konsumentami kasz. Zanim ziemniaki pojawiły się na naszym kontynencie, były one podstawą pożywienia. Dzisiaj wraz z rozwojem coraz to nowszych stylów kulinarnych, zapomina się o nich coraz częściej zastępując je np. ryżem czy makaronami. A niby dlaczego? Przecież w naszym zasięgu mamy takie wartościowe kasze jak jaglana, jęczmienna, gryczana, manna czy kukurydziana. »

Ocena: 50
Komentarze (2)

Bakłażan jest niedoceniany w polskiej kuchni a jednak jest idealnym dodatkiem do potraw czy też bardzo dobrą podstawą do różnych past. Długo się do niego przekonywałam, gdyż byłam przekonana, że nie ma on wyrazistego smaku. Okazało się, że nie dość, że można z niego wydobyć bardzo ciekawy smak, to też jest on całkiem pożywny. Jest to z resztą roślina, która pochodzi z ciepłych krajów i np. w Afryce jest bardzo istotnym elementem jadłospisu ubogich ludności. »

Ocena: 45
Komentarze (0)

banany

Banany są bardzo dobre, gdy potrzebujemy cukru – „zjadłabym coś słodkiego…”. Bo jak wiadomo w pierwszych miesiącach powinnyśmy uważać na nadmiar białego cukru, dlatego też warto go zastępować np. naturalnie słodkimi bananami. »

Ocena: 50
Komentarze (2)
do góry strony